Świętować czy nie świętować? Pracownik prawdę Ci powie.

Czy rozdawać prezenty z okazji Dnia Chłopaka, czy 8 marca to dobry pomysł na oblężenie pobliskiej kwiaciarni i obdarowanie kwiatami dziewczyn z biura? Czy Dzień Programisty, Inżyniera czy Kucharza to daty, które chcemy jakoś szczególnie celebrować z uwagi na specyfikę firmy? Czy Dzień Dziecka to argument za zorganizowaniem eventu dla rodzin pracowników? Czy Boże Narodzenie powinno opanować życie firmy niezależnie od tego, czy ktoś sobie tego życzy czy nie? 

Czy warto organizować eventy w firmie?

 

No dobrze, więc jak to jest z planowaniem eventów dla pracowników? Czy decydując się na organizację wydarzeń tzw. rozrywkowych bierzemy pod uwagę opinię potencjalnie zainteresowanych? Czy robimy to odpowiednio wcześnie, czyli zanim zamkniemy agendę i budżet? A może startujemy z komunikacją o wydarzeniu, kiedy już wszystko zapięte na ostatni guzik?

Chcąc dowiedzieć się, co pracownicy chcieliby świętować (i czy w ogóle warto organizować eventy firmowe), jakie wydarzenie wprowadziłoby ich w dobry nastrój i z jakiej okazji chętnie obdarowali by się prezentami, możesz zastosować kilka przykładowych narzędzi.

Organizowanie wydarzeń firmowych – przydatne narzędzia i sprawdzone metody

 

 

Ewaluacja eventów z poprzednich lat – może jesteś w gronie szczęśliwców, których koleżanki i koledzy zadbali o ewaluację eventów dla pracowników, jakie odbyły się w przeszłości. Wtedy masz do czego wracać i możesz oprzeć się na danych 😊. Bezcenna pomoc przy planowaniu kalendarza  i budżetowaniu aktywności na kolejny rok!

 

Zajrzyj do wyników badania zaangażowania – może w odpowiedziach na pytania o satysfakcję z atmosfery w pracy, znajdziesz ocenę tych eventów, które odbywały się w Waszej firmie w poprzednich latach. To gotowa informacja o tym,  co najbardziej zapamiętali pracownicy i czy są to dobre wspomnienia 😊.

 

Ankieta – skierowana do pracowników z początkiem roku pomoże Ci zbadać ich preferencje w temacie pożądanej rozrywki w pracy i uporządkuje kalendarz wydarzeń jakie zaplanujesz na cały rok.

 

Event manager i/lub zespół ds. eventów – dobrze gdy ktoś stale czuwa nad potrzebami dotyczącymi dobrej zabawy w firmie. W tym celu możesz powołać do tej roli jedną osobę lub cały zespół, który regularnie będzie się przyglądał zapotrzebowaniu na pozytywne emocje i dobrą energię w miejscu pracy, umiejętnie przekładał je na wydarzenia a później zbierał feedback, podsumowywał i wyciągał wnioski na przyszłość. Jeśli w przyszłości będziesz się zastanawiać, czy warto organizować wydarzenia firmowe, event manager z pewnością Ci odpowie!

 

“Eventowy” kanał informacyjny – kiedy nie masz możliwości powołania zespołu ds. organizacji eventów ani ustanowienia roli Event Managera (lub podobnej), a zależy Ci na opinii pracowników, uruchom specjalny kanał komunikacyjny, który posłuży zainteresowanym do dzielenia się inspiracjami na eventy w firmie. W końcu co lepszego może być niż eventy W tym celu stwórz specjalny adres mailowy, grupę na WhatsApp, Workplace, lub gdziekolwiek gdzie masz pewność, że znajdziesz większość pracowników. To samo narzędzie posłuży Ci do prowadzenia regularnej komunikacji z pracownikami na temat tego, co ciekawego dzieje się w firmie.

 

Ruch w mediach społecznościowych  – jeżeli publikujesz relacje z eventów firmowych na Waszym fanpage’u,  a Wasi pracownicy są zaangażowanymi followersami, doskonale wiesz, które imprezy okazały się strzałem w dziesiątkę, a które zebrały mniej pozytywnych reakcji. Warto wziąć to pod uwagę przygotowując kalendarz na kolejny rok.

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy.
  • Dodaj komentarz