Pracodawcy bardzo często oferują możliwości rozwoju w swojej organizacji najmłodszym na rynku pracy, czyli studentom. Staże czy praktyki należą do najpopularniejszych sposobów na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych i konfrontacji z prawdziwym biznesem.
Do niedawna pierwsze skrzypce w procesie pozyskania kandydatów na staże odgrywały biura karier, koła studenckie bądź same uczelnie. Jak bardzo zmienił się rynek pracy, formy współpracy między uczelniami a pracodawcami, a przede wszystkim oczekiwania i styl życia studentów, wiecie najlepiej sami mając za sobą doświadczenia w zatrudnianiu na staż młodych ludzi w dobie mediów społecznościowych, nowej rzeczywistości po pandemicznej i nieustannie rozwijającej się technologii.
Jak ta sytuacja przedstawia się u progu roku akademickiego 2021/22?
Czym pracodawcy powinni zachęcać najmłodszych kandydatów do wybrania właśnie ich oferty stażu, jak ją skonstruować, aby przyciągała uwagę, wreszcie gdzie ją opublikować aby dotarła do właściwych osób i jakich błędów nie popełniać w czasie rekrutacji?
Chcąc poznać oczekiwania współczesnych studentów dotyczące ofert stażowych i rekrutacji poprzedzających nawiązanie współpracy z pracodawcą, przeprowadziliśmy ankietę wśród 100 studentów polskich uczelni.
Na początek zapytaliśmy gdzie poszukują ofert stażu kiedy są już gotowi na pierwsze doświadczenia zawodowe.
Przemek
26 października 2021 w 08:12Wartościowy wpis, dzięki za informacje 😉